Zdjęcia z deformacjami palców i Hallux Valgus

Tagi: ,

Palec krogulczy z przykurczem mięśni zginaczy.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia z deformacjami palców i Hallux Valgus.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat deformacji palców to przeczytaj artykuł „Deformacje palców stóp – opis choroby, zabieg i profilaktyka„.

 

Palec krogulczy z przykurczem mięśni zginaczy.

Zdjęcie pokazuje palec krogulczy z przykurczem mięśni zginaczy.

Sześć palców stopy

Zdjęcie lewej stopy obrazuje źle obcinany paznokieć palucha wgłębiony w wał paznokciowy – grozi wrastaniem. Drugi palec młotowaty. Płaskostopie poprzeczne. Sześć palców stopy.

paznokcie szponowate

Wyjątkowo długie, twarde i zaokrąglone paznokcie stóp, nazywane paznokciami szponowatymi. Haluksy (III stopień), gdzie drugi palec prawej stopy nachodzi na palucha koślawego. To tzw. palec jeździecki. Na lewej stopie oprócz haluksa długoletnie deformacje. Szczególnie palce młotowate (Digitus malleus), które charakteryzują się specyficznym przykurczem stawu śródstopno-paliczkowego i charakterystycznym ułożeniem paliczka końcowego. Zesztywnienie stawu jest powodem tego, że czubek palca dotyka podłogi. Prawie wszystkie kości palców zniekształcone. Na stopach widoczne płaskostopie poprzeczne.

Hallux Valgus

Deformacja osiągająca już 3 stadium zaawansowania. Dodatkowo odcisk znajdujący się na kości był niewielki, lecz dosyć głęboki i bardzo bolesny ze względu na znikomą ilość tkanki tłuszczowej na tym obszarze. Spokojnym tonem wytłumaczyłam pacjentce na czym będzie polegał zabieg. Polecam artykuł dotyczący Haluksów i usuwaniu odciska w tym konkretnym przypadku.

Artykuł nosi tytuł: Odcisk na Hallux Valgus (link).

Hallux Valgus, palec jeździecki

Pacjentka obcinając paznokcie zraniła wał paznokciowy. Przy okazji swój paznokieć obcięła krzywo. Powstał stan zapalny. Na szczęście paznokieć nie zaczął jeszcze wrastać w wał. Więcej szczegołów w artykule: Wzruszające podziękowania dla wnuczki (link).

Do tego tematu będę sukcesywnie dodawał nowe zdjęcia.
Już teraz zapraszam do systematycznego odwiedzania działu „Zdjęcia z zabiegów”.
Znajdziesz go zawsze w katalogu Artykuły i Porady.

Zaznaczam, że zdjęcia w tej kategorii są moją własnością.
Jakiekolwiek kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.