Zdjęcia obrazujące rekonstrukcję paznokci

Tagi:

rekonstrukcja paznokcia

Tutaj mam zamiar pokazać zdjęcia obrazujące rekonstrukcję paznokci.

 

[clearboth]

R-1 przed założeniem klamry i rekonstrukcji

Zdjęcie R-1 pokazuje wkręcający się paznokieć z onycholizą przed terapią w moim gabinecie podologicznym.
Po zabiegu chirurgicznym całkowitego usuwania naturalnej płytki łożysko paznokcia tylko częściowo się odbudowało. Paznokieć słabo rośnie. Obiera skrzywiony, lewy tor wzrostu. Wkręca się. Wały paznokciowe robią się grube i okrągłe. Podejmuję się naprostowania płytki i jej rekonstrukcji.

[clearboth]

R-2 po założeniu klamry i rekonstrukcji

Zdjęcie R-2. Wdać założoną klamrę RUCK ORTOGRIP PROFESSIONAL i wypełniony ubytek paznokcia. Masa akrylowa do rekonstrukcji paznokci obniży wały paznokciowe. Klamra zaś wyprostuje płytkę i naprowadzi ją na właściwy tor. Odrost będzie kontrolowany a nadmiar prawidłowo skracany.

[clearboth]

PD-1 Paznokieć dłoni, bruzdy poprzeczne

Zdjęcie PD-1 Na zdjęciu widać paznokieć kciuka u prawej dłoni. Głównymi objawami są zmiany koloru płytki w części środkowej, bruzdy poprzeczne, obszary okołopaznokciowe są spuchnięte i brakuje naskórka. Początkowa faza paronychia chroniczna.

[clearboth]

PD-2 efekt rekonstrukcji z Nagelrillenfüller

Zdjęcie PD-2. efekt rekonstrukcji z zastosowaniem peclavus Nagelrillenfüller. Okres terapii – 3 miesiące.

[clearboth]

Paznokieć przed i po założeniu sztucznego paznokcia

Na zdjęciach widać protetykę paznokcia na dużym palcu lewej stopy.
Opis tego przypadku można przeczytać w artykule „Protetyka paznokci

[clearboth]

Akileine odbudowa paznokci
Tu była bakteria Pseudomonas aeruginosa

Zdjęcie pokazuje drugi etap terapii związanej z rekonstrukcją paznokcia prawej dłoni. W tym miejscu była bakteria o nazwie Pseudomonas aeruginosa czyli pałeczka ropy błękitnej. Dzięki antybiotykom i AKILEINE PRO można było doprowadzić do odnowy i zdrowego wzrostu płytki. Opis i zdjęcie po terapii znajduje się w artykule pt. Co może bakteria Pseudomonas aeruginosa?

[clearboth]

Rekonstrukcja paznokci
Proteza wykonana metodą Eckle i Greppmayr

Paznokieć palucha po wielu zabiegach chirurgicznych. Paznokieć był kilka razy zrywany i wycinany klinowo. Widać blizny i krótki paznokieć. Z boku widać wgłębienie, z którego wychodzi skośnie rosnąca druga część paznokcia. Ten odrastający kikut paznokcia w żadnym razie nie może być zakryty protezą, ponieważ rosnąc podważałby protezę i ją uszkodził.
Z prawej strony zdjęcia widać jak wykonałem trwałą protezę metodą Eckle i Greppmayr. Ta metoda to najdokładniejsza z wszystkich metod rekonstrukcji, dzięki której można najbardziej wiarygodnie odtworzyć naturalną płytkę paznokcia.

 

[clearboth]

Rekonstrukcja paznokcia stopy.

Na zdjęciu widać efekt rekonstrukcji paznokcia lewej stopy. Popękana płytka, częściowo postrzępiona była efektem urazu mechanicznego. Wcześniej miała zrywany paznokieć chirurgicznie. Płytka rosła bardzo wolno, zaledwie 4 mm w ciągu roku – wynika z wywiadu podologicznego. Najlepszym rozwiązaniem było zastosowanie rekonstrukcji. Opis tego przypadku znajduje się w artykule pt. „Rekonstrukcja paznokcia stopy

 

[clearboth]

Podczas zabiegu paznokieć został oczyszczony z pozostałości lakieru, prawidłowo skrócony i oszlifowany oraz były dokładnie oczyszczone wały paznokciowe. Paznokieć był zbyt mały by pokazać go w sandałach. Połowa paznokcia umożliwiała jednak zrobienie rekonstrukcji. Pacjentka wyraziła chęć na zrekonstruowanie płytki paznokcia dużego palca. Opis i pozostałe zdjęcia znajdują się w artykule pt. „Rekonstrukcja do sandałków„.

 

[clearboth]

Najpierw był przytrzaśnięty paznokieć, potem szkodliwe lakiery hybrydowe. Efektem była onycholiza i bakteria pałeczki błękitnej. Część paznokcia musiała być usunięta. Na szczęście pod ręką był ONYGEN. Opis tego przypadku i więcej zdjęć znajdują się w artykule pt. „ONYGEN kontra onycholiza i bakterie„.

 

[clearboth]

Tymczasem zapraszam do artykułu z tytułem ” Rekonstrukcja paznokcia – opis choroby, zabieg i profilaktyka