Zdjęcia – odciski na stopach

Tagi: ,

odcisk na prawej stopie

Tutaj można zobaczyć zdjęcia z odciskami na stopach.
Wszystkie zdjęcia pochodzą z mojego gabinetu podologicznego.
Odciski często mylone są z modzelami i brodawkami wirusowymi. Prawidłowe rozpoznanie a potem usuwanie możliwe jest tylko w gabinecie podologicznym. Każde inne leczenie (usuwanie) odcisków wiąże się z ryzykiem nawrotów albo co gorsza powikłań, które mogą być powodem uciążliwych i długotrwałych zabiegów.

 

Domowe sposoby usuwania odcisków za pomocą zmiękczających płynów i plastrów często są bezskuteczne, bo bez odpowiedniej profilaktyki odcisk potrafi się odnawiać, a nawet przybierać większą i groźniejszą postać.
Odciski od zewnątrz przybierają różny kształt, od okrągłych do podłużnych i elipsoidalnych. W podologii znanych jest aż 9 rodzajów odcisków. Często są bardzo bolesne. Powodem bólu jest rdzeń lub tzw. korzeń w kształcie stożka, który z biegiem czasu wrasta coraz głębiej w stopę. Może on przebić tkankę miękką i dotrzeć nawet do okostnej. Usuwanie takiego odciska jest bardzo pracochłonne.

 

odcisk na prawej stopie

Na zdjęciu widać odcisk na prawej stopie.

 

odciski na paluchu i małym palcu stopy

Zdjęcie pokazuje dwa odciski na prawej stopie. Jeden znajduje się na paluchu, a drugi na małym palcu.

 

mały, bolesny odcisk na przodostopiu

Tu z kolei widać mały, okrągły punkt. Okazało się, że ten odcisk miał głęboko sięgający rdzeń, który sprawiał wielki ból podczas chodzenia. Odcisk usunąłem. Pacjent funkcjonuje normalnie.

 

modzel i odcisk

Na tym zdjęciu widoczny jest modzel i odcisk.

 

claus durus

Typowy i bolesny odcisk clavus durus umiejscowiony jest na dużym palcu.
Dzięki odpowiedniej technice i specjalistycznym preparatom odcisk ten został szybko i bezboleśnie usunięty.

 

odcisk na czwartym palcu stopy

Na zdjęciu widać odcisk na czwartym palcu lewej stopy.

 

przed i po usuwaniu odciska

Tutaj widać efekt usuwania odciska z palca prawej stopy.
Możesz przeczytać jak został usunięty ten odcisk. Opisuję to w krótkim artykule pt. Odcisk na małym palcu stopy – zabieg jednorazowy – zakończony

 

odcisk na trzecim palcu stopy

Na zdjęciu widać jeden z dwóch odcisków umiejscowionych między trzecim a czwartym palcem stopy. Były to małe, ale z głębokimi, sięgającymi aż do okostnej rdzeniami odciski. Bardzo dokuczały pacjentowi. Potrzebnych było pięć wizyt w gabinecie podologicznym.
Ten przypadek jest opisany w osobnym artykule. Przeczytaj go Usuwanie odcisków na palcach stóp – wizyta 5 – zakończenie leczenia

 

odcisk na palcu przed i po zabiegu

Zdjęcie pokazuje odcisk przed usunięciem i po zabiegu usuwania tego odciska.

 

odciski na stopach

Tu z kolei można zobaczyć odcisk na przodostopiu. Pacjent miał tak duży ból, że do mojego gabinetu nie mógł dojść. Konieczna była wizyta domowa.
Opisuję to w artykule Usuwanie odcisków – wizyta domowa Możesz w nim zobaczyć kolejne zdjęcia. Na przykład takie, gdzie widać wgłębienie po usunięciu rdzenia odciska.

 

W tym miejscu będę sukcesywnie dodawał nowe zdjęcia.
Zapraszam do systematycznego odwiedzania działu „Zdjęcia z zabiegów”. Znajdziesz go zawsze w katalogu Artykuły i Porady.

Zaznaczam, że zdjęcia w tej kategorii są moją własnością.
Jakiekolwiek kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.

Na temat odcisków jest artykuł, który wyjaśnia jak powstają odciski, jak się je rozpoznaje i wskazuje na metody zapobiegania.
Odciski na stopach – opis choroby, zabieg i profilaktyka„.