Specjalizacja ortonyksji – tak było na egzaminach
Od dawna chciałem zrobić szkolenie z najnowszych klamer ortonyksyjnych zakładanych na wrastające i wkręcające paznokcie stóp. Jak potoczyły się moje losy i bieg wydarzeń w firmie RUCK opisuję poniższej relacji.
W maju 2015 roku po raz pierwszy zostały zaprezentowane klamry RUCK® ORTOGRIP professional i RUCK® GOLDSTADT professional.
Najpierw zaciekawił mnie kształt drutowych klamer ORTOGRIP. Wtedy zdecydowałem, że pojadę do Niemiec na szkolenie. Wykupiłem od razu szkolenia na trzyczęściową klamrę drutową ORTOGRIP i na złote klamry GOLDSTADT professional.
Szkolenia w firmie RUCK® zaskoczyły mnie jakością i wielkim profesjonalizmem. Na początku szkolenia przywitało nas całe kierownictwo firmy RUCK z panami Hellmutem i Simeonem Ruck włącznie. Duża sala z wieloma uczestnikami szkoleń wyposażona w 8 stanowisk szkoleniowych z fotelami, krzesłami i kompletnymi szafkami podologicznymi. Wykładowca z wieloletnim doświadczeniem przekazywała teorię również przy pomocy sprzętu multimedialnego. Po teorii następował pokaz zastosowania klamer. Następnie wszyscy przystąpili do ćwiczeń manualnych na modelach paznokci stóp. A gdy nasze prace zostały zakwalifikowane jako dobre to przystąpiliśmy do zakładania klamer na naturalnych paznokciach. Cały tok szkolenia był dokładnie obserwowany.
Już po pierwszym pokazie zafascynowała mnie możliwość szybkiego doboru i aplikacji klamry ORTOGRIP professional. Po ćwiczeniach praktycznych czułem, że to będzie coś dla mnie. Zresztą pani Paulina Bauer – podolog z wieloletnim stażem prowadząca szkolenie uznała mnie za dość zdolnego więc nie ukrywam, że przez to zostałem dobrze zmotywowany.
Następne szkolenia czyli klamry GOLDSTADT professional były prowadzone w podobny sposób do szkolenia z klamer ORTOGRIP professional. Klamry GOLDSTADT to jednak całkowicie inne metody zakładania. Przede wszystkim klamry nie są drutowe tylko są to paski powlekane czystym złotem. Działanie mają bardzo zbliżone do innych klamer ortonyksyjnych. Są znakomite na cienkie, łamliwe paznokcie, ale także do wielu innych wrastających paznokci. Są płaskie i wygodne, można powiedzieć że ekskluzywne.
Nie dość, że dobrze działają to jeszcze ozdabiają paznokcie. Poza tym wiele możliwości doboru daje cała gama rozmiarów, grubości i kształtów od pasków klejonych – krótkich po połówki, klamry pełne i długie paski na dowolny wymiar paznokcia.
Wracając do tematu szkoleń to po ich zakończeniu wręczono nam certyfikaty RUCK z adnotacją i opisem ukończonych szkoleń.
Ja i jeszcze jeden podolog z Niemiec otrzymaliśmy propozycję zrobienia specjalizacji ortonyksji. Oczywiście byłoby grzechem nie skorzystać z takiej okazji. Wiązało się to oczywiście z większymi kosztami finansowymi i z czasem.
Decyzja na TAK. Okazja, która mi się trafiła została w pełni wykorzystana. Ku mojemu wielkiemu zadowoleniu zdałem egzamin teoretyczny i praktyczny. Łatwo w każdym razie nie było, ale najważniejsze, że zostałem dostrzeżony. Egzamin trwał cały dzień, totalne „manglowanie”, patrzenie na ręce i każdy ruch.
Udało się – otrzymałem certyfikat specjalisty. To dla mnie cenny dowód na posiadane moich umiejętności. Certyfikat zawieszam na ścianie w moim gabinecie podologicznym.
Kolejny etap to propozycja zostania certyfikowanym szkoleniowcem firmy RUCK® w Polsce.
No i jak się tu nie zgodzić skoro propozycja ta pochodziła od najbardziej znanych ludzi w firmie RUCK®. Miałem też wsparcie od Marka Cyrulika z Lady’s Nails Cosmetics, partnera firmy RUCK® w Polsce.
Przemyślałem dogłębnie sprawę i zdecydowałem na TAK. Nie było to dla mnie łatwe, bo spoczywa na mnie wielka odpowiedzialność.
Aby zostać certyfikowanym szkoleniowcem trzeba było przejść specjalne szkolenie i dodatkowe egzaminy. Wszystko według jakości ISO 13485 i ISO 9001.
Pojechałem więc do firmy RUCK i przystąpiłem do swoich zadań. Wszystko się udało.
Podpisałem stosowną umowę w firmie RUCK i otrzymałem następny certyfikat – certyfikat oficjalnego szkoleniowca RUCK®.
Na mocy podpisanej umowy będę mógł wystawiać oryginalne certyfikaty firmy RUCK®.
Pokrzepiony słowami otuchy i życzeń pochodzących od kierownictwa firmy pojechałem do Polski do swojego gabinetu podologicznego.
Obecnie przygotowuję kolejne pomieszczenie do szkoleń w moim gabinecie podologicznym. Powstanie też nowa strona internetowa dotycząca praktyk i szkoleń podologicznych z moim udziałem. Zanim to nastąpi zapraszam do oferty i opisów szkoleń w sklepie podologicznym – dział SZKOLENIA.
Poniżej wklejam kilka zdjęć z szkoleń i egzaminów w firmie RUCK® w Niemczech.
Jan Cyrulik
Moje propozycje:
– „Oferta szkoleń podologicznych”
– „Zapraszam na wycieczkę po moim gabinecie podologicznym”