Pedicure specjalistyczny w gabinecie podologicznym – opis przypadku
Kobieta w wieku 37 lat poprosiła o pedicure specjalistyczny. Na podstawie szczegółowego wywiadu podologicznego nasz specjalista ustalił, że ma ona duże modzele na przodostopiu i na palcach.
Modzele powstały ze względu na rozchodzenie się i opadanie kości śródstopia. Pod modzelami na przodostopiu chowały się się małe odciski mnogie, powodujące ból. Skóra była twarda, zwłaszcza tam, gdzie występowały modzele.
Na zdjęciu widać też suchość skóry na stopach.
Do pedicure podolog przystąpił, dezynfekując całe stopy pacjentki. Zabieg rozpoczął od opracowania paznokci stóp zgodnie ze sztuką podologiczną. Skracanie, wyrównanie, usuwanie naskórka okołopaznokciowego. Używał do tego frezów Busch i frezarki z pochłaniaczem pyłu. Modzele zostały zmiękczone przy pomocy specjalnego preparatu peclavus Hornhauterweicher. Po zmiękczeniu modzele delikatnie i bezboleśnie usuwał skalpelem Swann Morton.
Metodę usuwania modzeli skalpelem uważamy za najbardziej trafną, gdyż przy odpowiednim chwycie i rozciągnięciu modzela najlepiej widać, gdzie i jak zbudowany jest modzel na stopie. Naszym czytelnikom od razu tłumaczymy i przestrzegamy przed wykonywaniem tego rodzaju czynności w warunkach domowych. Technika posługiwania się skalpelem wymaga nie lada umiejętności i ćwiczeń, dlatego radzimy skorzystać z usług w gabinecie podologicznym. Popularne czasem przyrządy kosmetyczne i domowe jak Omega z żyletką nie powinna być w ogóle stosowana do tego rodzaju czynności. Omegą można zrobić wiele złego i mieć potem problemy przez dłuższy czas. Warto zastanowić się zatem nad odpowiednią metodą pielęgnacji stóp. Najlepiej umówić się na bezpłatną konsultację w gabinecie podologicznym. Większość z nich oferuje takie – warto z tego skorzystać.
Wracając do zabiegu pedicure, po usunięciu modzeli na stopach ujawniły się i były lepiej widoczne odciski tzw. odciski mnogie. Są to zwykle małe i dokuczające odciski występujące w różnych miejscach na stopie. Po odpowiednim przygotowaniu odcisków nasz specjalista usunął je przy pomocy dłutka podologicznego.
Widoczne na zdjęciu małe kropki to nic innego jak dziurki powstałe po usunięciu odcisków. Zastosowanie balsamu propolisowego Remmele’s przez kilkanaście dni będzie skutkowało tym, że małe dziurki zasklepią się i zrównają z pozostałą powierzchnią skóry. Zarówno usuwanie tych odcisk, jak i modzeli jest całkowicie bezbolesne.
Pozostałe części na stopach podolog wygładził frezarką z założonym do niej kapturkiem ściernym o odpowiedniej ziarnistości. Na koniec pedicure zastosował krem z mocznikiem peclavus Fusscreme Urea i wykonał masaż stóp.
Efekt pracy widać na zdjęciach przed i po zabiegu. Mamy nadzieję, że naszym czytelnikom spodoba się nie tylko to zdjęcie, ale przede wszystkim efekt pedicure specjalistycznego.
Zapraszamy jeszcze do przeczytania innego artykułu z tytułem: Pedicure kosmetyczny a pedicure specjalistyczny