Zdjęcia – grzybica skóry i paznokci

Grzybica paznokci

Grzybicą najczęściej zarażają się osoby ze słabą odpornością organizmu. Do najczęstszej grupy ryzyka należą pacjenci chorujący na cukrzycę lub mający osłabiony organizm na skutek terapii antybiotykowej. Leczenie grzybicy u takich pacjentów jest trudniejsze niż u pacjentów ogólnie zdrowych. W każdym przypadku aby skutecznie wyleczyć grzybicę zalecam zrobienie badania mykologicznego. Pobranie materiału do badań jest całkowicie bezbolesne.
Często potrzebna jest współpraca z dermatologiem i przyjęcie antybiotyku zwalczającego konkretne grzyby wyhodowane podczas analizy / badania mykologicznego.
Podczas zabiegu skutecznie i bezboleśnie usuwam zewnętrzne siedliska grzybicze.
W czasie kuracji oraz dla skutecznego zapobiegania grzybicy najczęściej polecam preparat w kroplach Peclavus AntiMyx i w zależności od przypadku kremy zawierające mikrosrebro. Oprócz tego mogę zaproponować dodatkową ochronę przed grzybicą skóry i paznokci. Uzależniam to jednak od konkretnego przypadku.
Prezentowane zdjęcia w tym dziale zrobione są w moim gabinecie podologicznym. Każde z nich można powiększyć klikając w obrazek.

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci dłoni

Grzybica atakuje nie tylko paznokcie stóp. Oto przykład grzybicy paznokci dłoni. Badanie mykologiczne wskazało obecność dermatofiru - trichophyton rubrum. Więcej w artykule PACT Med – dobrze, że jesteś.

Grzybica u dzieci

U dzieci rzadko spo­tyka się grzy­bicę der­ma­to­fi­tową na paznok­ciach stóp. Tym bar­dziej tak trudno wyle­czalny rodzaj, jakim jest tri­cho­phy­ton rubrum. Więcej w artykule Dziecko z grzybicą trichophyton rubrum na paznokciu stopy

Grzybica paznokci

Paznokcie grzybicze

Klaudia Kołatek pokazała przebieg leczenia grzybicy paznokci stóp na dołączonych zdjęciach. Zapraszamy do ciekawego artykułu pt. Grzybica paznokci, dermatofity, Trichophyton rubrum, PACT MED

grzybica paznokci obu dłoni

Bardzo zaawansowana grzybica znajdowała się na paznokciach rąk. Bardzo trudny przypadek. Zarażone grzybicą miejsca zostały usunięte mechanicznie - bezboleśnie.

candida spp

Candida spp. zaatakowała paznokieć dużego i małego palca prawej stopy. Zastosowałam sprawdzoną terapię PACT® MED. 
O przebiegu tej terapii piszemy w artykule "Grzybica paznokci z Włoch ".

grzybica na paznokciach

W tym przypadku pacjent próbował wyleczyć grzybicę przy pomocy preparatów z apteki. Niestety 2-letnie próby poskromienia tej przypadłości okazały się bezskuteczne. Pan Stanisław skorzystał z naszej propozycji jaką było naświetlanie grzybów lampą PACT® MED. O przebiegu tej terapii piszemy w artykule "Zwykłe farmaceutyki a grzybica paznokci"

Trichophyton rubrum

Trichophyton rubrum. W sierpniu rozpoczęliśmy leczenie. Najpierw oczywiście stosowanie maści PACT® UREA 40 a potem fotodynamiczne światło. Od początku października zaczęliśmy regularne naświetlania PACT® MED. Paznokieć rósł dość szybko. W styczniu zakończyliśmy terapię.
Opis i zdjęcia tego przypadku w artykule "Grzybica paznokcia środkowego palca stopy". Zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Wynik badania: trichophyton species

Wynik badania: trichophyton species

Na tej stopie były aż trzy paznokcie zainfekowane grzybicą. Każdy z nich został całkowicie wyleczony dzięki fotodynamicznej terapii PACT® MED.
Opis i zdjęcia tego przypadku dostępne są w artykule "Żegnaj grzybico paznokci". Zapraszam do kliknięcia w niebieski link.

Onychomycosis trichophyton species wzrost obfity

Onychomycosis trichophyton species wzrost obfity

Tutaj widać zakażenie paznokcia grzybami dermatofitowymi. Wynik: trichophyton species wzrost obfity. Dzięki fotodynamicznej terapii PACT® MED grzyby znikły całkowicie z paznokcia.
Opis i zdjęcia tego przypadku dostępne są w artykule "Żegnaj grzybico paznokci". Zapraszam do kliknięcia w niebieski link.

Onychomycosis trichophyton species wzrost skąpy.

Średnio zaawansowany stopień grzybicy: trichophyton species wzrost skąpy. Po sześciu naświetleniach w systemie terapii PACT® MED grzybica znikła całkowicie z obu zainfekowanych paznokci.
Opis i zdjęcia tego przypadku w artykule "PACT i średnio zaawansowany stopień grzybicy na dwóch paznokciach stóp.". Zapraszam do kliknięcia w niebieski link.

Mycosis nails

Zdjęcie obrazuje paznokcie grzybicze Mycosis nails.

Grzybica paznokcia

Zdjęcie pokazuje paznokieć z grzybicą palucha prawej stopy. Paznokieć był źle obcinany. Drugi palec to palec krogulczy.

Grzybica paznokci

Na zdjęciu widoczne są paznokcie w całości zajęte grzybicą. Grzybica znajduje się również na skórze palucha i pozostałych palcach.

W tym miejscu będę sukcesywnie dodawał nowe zdjęcia.
Zapraszam do systematycznego odwiedzania działu „Zdjęcia z zabiegów”. Znajdziesz go zawsze w katalogu Artykuły i Porady.

Zaznaczam, że zdjęcia w tej kategorii są moją własnością.
Jakiekolwiek kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.

Więcej wiadomości na temat grzybicy znajduje się w moich artykułach "Grzybica paznokci – opis choroby, zabieg i profilaktyka" oraz "Grzybica skóry – opis choroby, objawy i zapobieganie"

 

Tagged , .