Zdjęcia – grzybica skóry i paznokci

Tagi: ,

Grzybica paznokci

Grzybicą najczęściej zarażają się osoby ze słabą odpornością organizmu. Do najczęstszej grupy ryzyka należą pacjenci chorujący na cukrzycę lub mający osłabiony organizm na skutek terapii antybiotykowej. Leczenie grzybicy u takich pacjentów jest trudniejsze niż u pacjentów ogólnie zdrowych. W każdym przypadku aby skutecznie wyleczyć grzybicę zalecam zrobienie badania mykologicznego. Pobranie materiału do badań jest całkowicie bezbolesne.
Często potrzebna jest współpraca z dermatologiem i przyjęcie antybiotyku zwalczającego konkretne grzyby wyhodowane podczas analizy / badania mykologicznego.
Podczas zabiegu skutecznie i bezboleśnie usuwam zewnętrzne siedliska grzybicze.
W czasie kuracji oraz dla skutecznego zapobiegania grzybicy najczęściej polecam preparat w kroplach Peclavus AntiMyx i w zależności od przypadku kremy zawierające mikrosrebro. Oprócz tego mogę zaproponować dodatkową ochronę przed grzybicą skóry i paznokci. Uzależniam to jednak od konkretnego przypadku.
Prezentowane zdjęcia w tym dziale zrobione są w moim gabinecie podologicznym. Każde z nich można powiększyć klikając w obrazek.

Grzybica paznokci

Na zdjęciu widoczne są paznokcie w całości zajęte grzybicą. Grzybica znajduje się również na skórze palucha i pozostałych palcach.

Grzybica paznokcia

Zdjęcie pokazuje paznokieć z grzybicą palucha prawej stopy. Paznokieć był źle obcinany. Drugi palec to palec krogulczy.

Mycosis nails

Zdjęcie obrazuje paznokcie grzybicze Mycosis nails.

Wynik badania: trichophyton species
Wynik badania: trichophyton species

Na tej stopie były aż trzy paznokcie zainfekowane grzybicą. Każdy z nich został całkowicie wyleczony dzięki fotodynamicznej terapii PACT® MED.
Opis i zdjęcia tego przypadku dostępne są w artykule „Żegnaj grzybico paznokci„. Zapraszam do kliknięcia w niebieski link.

Onychomycosis trichophyton species wzrost obfity
Onychomycosis trichophyton species wzrost obfity

Tutaj widać zakażenie paznokcia grzybami dermatofitowymi. Wynik: trichophyton species wzrost obfity. Dzięki fotodynamicznej terapii PACT® MED grzyby znikły całkowicie z paznokcia.
Opis i zdjęcia tego przypadku dostępne są w artykule „Żegnaj grzybico paznokci„. Zapraszam do kliknięcia w niebieski link.

Onychomycosis trichophyton species wzrost skąpy.

Średnio zaawansowany stopień grzybicy: trichophyton species wzrost skąpy. Po sześciu naświetleniach w systemie terapii PACT® MED grzybica znikła całkowicie z obu zainfekowanych paznokci.
Opis i zdjęcia tego przypadku w artykule „PACT i średnio zaawansowany stopień grzybicy na dwóch paznokciach stóp.”. Zapraszam do kliknięcia w niebieski link.

Trichophyton rubrum

Trichophyton rubrum. W sierpniu rozpoczęliśmy leczenie. Najpierw oczywiście stosowanie maści PACT® UREA 40 a potem fotodynamiczne światło. Od początku października zaczęliśmy regularne naświetlania PACT® MED. Paznokieć rósł dość szybko. W styczniu zakończyliśmy terapię.
Opis i zdjęcia tego przypadku w artykule „Grzybica paznokcia środkowego palca stopy„. Zapraszam do przeczytania tego artykułu.

grzybica na paznokciach

W tym przypadku pacjent próbował wyleczyć grzybicę przy pomocy preparatów z apteki. Niestety 2-letnie próby poskromienia tej przypadłości okazały się bezskuteczne. Pan Stanisław skorzystał z naszej propozycji jaką było naświetlanie grzybów lampą PACT® MED. O przebiegu tej terapii piszemy w artykule „Zwykłe farmaceutyki a grzybica paznokci

candida spp

Candida spp. zaatakowała paznokieć dużego i małego palca prawej stopy. Zastosowałam sprawdzoną terapię PACT® MED. 
O przebiegu tej terapii piszemy w artykule „Grzybica paznokci z Włoch „.

grzybica paznokci obu dłoni

Bardzo zaawansowana grzybica znajdowała się na paznokciach rąk. Bardzo trudny przypadek. Zarażone grzybicą miejsca zostały usunięte mechanicznie – bezboleśnie.

Grzybica paznokci
Paznokcie grzybicze

Klaudia Kołatek pokazała przebieg leczenia grzybicy paznokci stóp na dołączonych zdjęciach. Zapraszamy do ciekawego artykułu pt. Grzybica paznokci, dermatofity, Trichophyton rubrum, PACT MED

U dzieci rzadko spo­tyka się grzy­bicę der­ma­to­fi­tową na paznok­ciach stóp. Tym bar­dziej tak trudno wyle­czalny rodzaj, jakim jest tri­cho­phy­ton rubrum. Więcej w artykule Dziecko z grzybicą trichophyton rubrum na paznokciu stopy

Grzybica paznokci
Grzybica paznokci dłoni

Grzybica atakuje nie tylko paznokcie stóp. Oto przykład grzybicy paznokci dłoni. Badanie mykologiczne wskazało obecność dermatofiru – trichophyton rubrum. Więcej w artykule PACT Med – dobrze, że jesteś.

W tym miejscu będę sukcesywnie dodawał nowe zdjęcia.
Zapraszam do systematycznego odwiedzania działu „Zdjęcia z zabiegów”. Znajdziesz go zawsze w katalogu Artykuły i Porady.

Zaznaczam, że zdjęcia w tej kategorii są moją własnością.
Jakiekolwiek kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.

Więcej wiadomości na temat grzybicy znajduje się w moich artykułach „Grzybica paznokci – opis choroby, zabieg i profilaktyka” oraz „Grzybica skóry – opis choroby, objawy i zapobieganie