Agnieszka Musioł

Jestem absolwentką Akademii Podologii. Uczestniczyłam również w licznych kursach i szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje. Specjalizuję się w zabiegach u najmłodszych pacjentów. Dziecko w gabinecie podologicznym zwłaszcza podczas pierwszej wizyty odczuwa ogromny stres. Do takiego pacjenta należy podejść w sposób wyjątkowy.

Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem publikując artykuły zarówno na naszej stronie internetowej jak również w specjalistycznych pismach branżowych.

Niektóre z moich artykułów zostały również opublikowanych na stronie poradnika podologicznego. Strona ta zawiera wiele ciekawych materiałów, które powinny zainteresować nie tylko osoby pracujące w branży podologicznej, ale również pacjentów, ponieważ wiele artykułów poświęcone są profilaktyce i domowej pielęgnacji.

 

W 2020 roku współtworzyłam zespół pracujący nad polskim tłumaczeniem książki pt. "Wielka księga chorób paznokci". W tej publikacji  autorka, Anke Niederau, opisała aż 34 choroby paznokci, prezentując przy tym zdjęcia przypadków oraz opisy metod ich leczenia. Wszystkie jednostki chorobowe opatrzone są zdjęciami pokazującymi prawdziwe przypadki z praktyki podologicznej autorki i nie tylko. Wydanie to zostało rozszerzone o opis i dokumentacje onychopatii cukrzycowo-neuropatycznej. Zawiera również bogatą dokumentację związaną z ortonyksją, wzbogaconą o przegląd dostępnych na rynku klamer ortonyksyjnych. Jeden z rozdziałów poświęcony jest technikom rekonstrukcji paznokci z podziałem na dostępne techniki. Dodatkowo omówione zostały opatrunki stosowane w podologii oraz taping podologiczny.

W moim przekonaniu jest to pozycja, która powinna znaleźć się w każdym gabinecie.

W Szkole Podologii swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną przekazuję innym specjalistom podczas wykładów i pokazów.

Prezentuję między innymi techniki wykonywania podstawowego zabiegu podologicznego z moczeniem stóp i "na sucho" z wykorzystaniem preparatów zmiękczających skórę. Wykładam również temat "Dziecko w gabinecie podologicznym" podczas którego pokazuję praktyczne metody jak uprzyjemnić najmłodszym pacjentom pierwszą wizytę w gabinecie podologicznym. Innym tematem, który wykładam w ramach Darmowej Szkoły Podologii w Żorach jest "Brodawki wirusowe HPV" podczas tego wykładu staram się przekazać swoje doświadczenie w walce z brodawkami innym specjalistom.

W 2019 roku podczas kongresu podologicznego organizowanego przez Lady's Nails Cosmetics w ramach Targów Fryzjersko - Kosmetycznych URODA 2019 w Gdańsku  zaprezentowałam innowacyjną metodę walki z grzybicą paznokci z wykorzystaniem specjalistycznej lampy PACT® MED. Skuteczność terapii ocenia się na 99,9%. Potwierdzają to badania kliniczne oraz wiele udokumentowanych przykładów wyleczenia grzybicy paznokci w gabinetach podologicznych i klinikach dermatologicznych. Terapia jest bezbolesna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Zobacz zdjęcia z Kongresu Podologicznego Gdańsk 2019 rok