PACT MED – dobrze, że jesteś
O rewelacyjnych efektach terapii PACT® MED pisaliśmy już wielokrotnie. Większość przypadków dotyczyło grzybicy paznokci stóp. Tym razem będzie o paznokciu dłoni.
Pacjentka trafiła do Nas jesienią . Z relacji pacjentki będącej u nas na konsultacji wynikało, że przed zamiarem zapisania się do gabinetu podologicznego wcale nie była pewna czy specjaliści od stóp pomogą jej przy dłoniach. Postanowiła zaryzykować. Na wizycie okazało się, że kobieta od dwóch lat borykała się z z widocznym problem grzybicy na paznokciu prawego kciuka. Wygląd paznokcia zwracał uwagę wszystkich, z którymi się spotykała. Doprowadziło to kobietę do tego, że drastycznie ograniczyła spotkania towarzyskie i przestała wychodzić do ludzi. Próby leczenia tego przypadku przez innych specjalistów były bezskuteczne.
Po otrzymaniu wyników badania mikologicznego było wiadomo, że w tym przypadku miałam do czynienia z grzybicą dermatofitową – trichophyton rubrum, a więc dość trudnym przeciwnikiem. Zaczęłam od dokładnego oczyszczenia paznokcia z chorych części specjalnymi frezami. Do domu poleciłam stosowanie maści PACT UREA 40. Ta maść zmiękcza paznokieć i przygotowuje go do naświetleń.Po miesiącu zaczęłyśmy serię naświetlań lampą PACT Med. Odbywały się one co 2 tygodnie. Każde nasze spotkanie polegało na lekkim oszlifowaniu paznokcia i przystąpieniu do naświetlenia. Przed naświetleniem zawsze jest nakładany specjalny żel, którego składniki w ciągu 10 minut od nałożenia pobudzają bakterie i grzyby do wzmożonej aktywności. Po tym czasie następuje 9-minutowa sesja przy włączonym świetle LED. Pacjentka stosując wspomnianą wyżej maść oraz przychodząc regularnie na wizyty do naszego gabinetu przyczyniła się do tego, że po 5 miesiącach terapii jej paznokieć całkowicie odrósł i był jak nowy.
Grzybicą można się łatwo zainfekować. Gdzie nasza pacjentka mogła się zarazić tego sobie nie przypomina. Być może w pracy, może u znajomych, może na wyjeździe służbowym. Czasami wystarczy nieumiejętnie zrobiony manicure, zainfekowany pilnik wielokrotnego użytku ,lekkie zranienie, brak dezynfekcji, kontakt ze skażoną powierzchnią np. w saunie, na basenie. Przyczyn zakażenia grzybiczego można jeszcze wymieniać wiele.
Na szybsze i łatwiejsze zakażenia grzybicą narażone są również kobiety w ciąży, alergicy i osoby otyłe.
Osobiście jestem zwolenniczką dezynfekcji rąk po wejściu i wyjściu z miejsc publicznych typu sklepy, przychodnie, szpitale, baseny, sauny itd. Wystarczy mieć przy sobie małą buteleczkę z atomizerem zawierającą atestowany płyn do dezynfekcji skóry i dłoni.
Każda dezynfekcja wysusza skórę, dlatego pamiętajmy również o nawilżaniu skóry dłoni, by nie dopuścić do jej przesuszenia i powstania pęknięć. Zwracajmy też uwagę na to, by były to produkty jak najbardziej naturalne. Skóra zasługuje na to co najlepsze, bo wtedy potrafi się sama lepiej i szybciej regenerować.
Autorką artykułu jest
Agnieszka Musioł
sp. ds. podologii
Zapraszam do przeczytania również innych artykułów pt.:
1. Brodawki na obu stopach.
2. Pierwszy prezent ślubny